برای خرید۱۵بسته مدادرنگی ازقرارهربسته ۲۶۰۰ریال چندتومان بایدبپردازیم؟

جواب ها

برای حل این سوال، باید ابتدا تعداد بسته‌ها و قیمت هر بسته را مشخص کنیم: - تعداد بسته‌ها: 15 - قیمت هر بسته: 2600 ریال حال، برای پیدا کردن کل هزینه، باید تعداد بسته‌ها را در قیمت هر بسته ضرب کنیم: \[ \text{کل هزینه} = \text{تعداد بسته‌ها} \times \text{قیمت هر بسته} \] این‌طور می‌زنیم: \[ \text{کل هزینه} = 15 \times 2600 \] برای محاسبه این عبارت، ابتدا می‌توانیم 15 را با 2600 ضرب کنیم: \[ 15 \times 2600 = 39000 \text{ ریال} \] حالا، برای تبدیل ریال به تومان، توجه داشته باشید که 1 تومان برابر با 100 ریال است، بنابراین برای تبدیل ریال به تومان، باید کل هزینه ریالی را بر 100 تقسیم کنیم: \[ \text{کل هزینه به تومان} = \frac{39000}{100} = 390 \text{ تومان} \] پس برای خرید 15 بسته مداد رنگی، باید 390 تومان پرداخت کنید.

سوالات مشابه فصل سوم ریاضی چهارم

امیر · فصل سوم ریاضی چهارم
امیر · فصل سوم ریاضی چهارم
امیر · فصل سوم ریاضی چهارم
سیدامیرعلی حسینی · فصل سوم ریاضی چهارم
نازنین رقیه زلفی سبیل · فصل سوم ریاضی چهارم
درساموجودی · فصل سوم ریاضی چهارم
Ad image

هوادار یه سال تحصیلی ۵بعدی باش

کمک درسی،هوش مصنوعی، معلم خصوصی، شب امتحان و مهارت؛ همه در فیلیمومدرسه

ثبت‌نام کن