برای حل این مسأله، باید بفهمیم که کل مقدار سیب برداشته شده و سپس قیمت کل محصول را حساب کنیم.
1. مساحت باغ حاج رمضان ۳ هکتار است.
2. از هر هکتار ۷/۹ تن سیب برداشت میشود.
بنابراین، کل مقدار سیب برداشت شده از باغ:
\[
3 \times \frac{7}{9} = \frac{21}{3} = 7 \text{ تن}
\]
3. قیمت هر کیلوگرم سیب ۲۲۰۰ تومان است. از آنجا که ۱ تن برابر با ۱۰۰۰ کیلوگرم است، باید مقدار ۷ تن را به کیلوگرم تبدیل کنیم که میشود:
\[
7 \times 1000 = 7000 \text{ کیلوگرم}
\]
4. حالا، قیمت کل محصول برابر است با:
\[
7000 \times 2200 = 15400000 \text{ تومان}
\]
پس قیمت کل محصول حاج رمضان ۱۵,۴۰۰,۰۰۰ تومان است.