آقای عباس پور برای خرید یک دوچرخه ی 200000تومانی ،7٪از فروشنده تخفیف گرفت .
آقایعباس پور چند تومان تخفیف گرفته است؟
پس از گرفتن تخفیف چند تومان به فروشنده داده است؟
تخفیف = 70% از 200000 تومان = `200000 × 0.70 = 140000` تومان.
پس، آقای عباسیپور ۱۴۰۰۰۰ تومان تخفیف گرفته و پس از تخفیف، مبلغی که به فروشنده داده است، برابر است با:
`200000 - 140000 = 60000` تومان.بفرما معرکه یادت نره