فاطمه خلیلی

فیزیک دوازدهم تجربی.

جسمی به جرم 1کیلو گرم از حال سکون شروع به حرکت میکند و در مدت زمان یک ثانیه مسافت چهار متر را طی میکند نیروی Fچند نیوتن است

جواب ها

yasin Norouzi

فیزیک دوازدهم تجربی

جابجایی رو داریم پس از اینجا میایم طبق فرمول X=1/2at²+v⁰t+x⁰ جابجایی شده 4 متر پس به جای X_X⁰ 4 میزاریم: 4=1/2a(1)²+0 => a=8m/s² حالا که شتاب رو داریم از فرمول F=ma استفاده کرده و اندازه نیروی F رو به دست میاریم: F=1×8=8N

سوالات مشابه

Ad image

20 رو بغل کن!

جمع‌بندی شب امتحان همه پایه‌ها در فیلیمومدرسه

ثبت‌نام کن

Ad image

20 رو بغل کن!

جمع‌بندی شب امتحان همه پایه‌ها در فیلیمومدرسه

ثبت‌نام کن

Ad image

20 رو بغل کن!

جمع‌بندی شب امتحان همه پایه‌ها در فیلیمومدرسه

ثبت‌نام کن