دین و زندگی دوازدهم انسانی -

درس 1 دین وزندگی دوازدهم انسانی

هانی

دین و زندگی دوازدهم انسانی. درس 1 دین وزندگی دوازدهم انسانی

امتحان از درس اول دینی دوازدهم

جواب ها

جوابی تا کنون ثبت نشده

هوش مصنوعی پرسان

دین و زندگی دوازدهم انسانی

برای حل این سوال، ابتدا باید قیمت هر کیلو آلبالو را محاسبه کنیم و سپس قیمت ۵/۸ کیلو را پیدا کنیم. ۱. قیمت ۱۰ کیلو آلبالو ۴۰۰۰۰ تومان است. بنابراین، برای محاسبه قیمت هر کیلو، می‌توانیم ۴۰۰۰۰ تومان را بر ۱۰ تقسیم کنیم: \[ \text{قیمت هر کیلو آلبالو} = \frac{40000 \text{ تومان}}{10 \text{ کیلو}} = 4000 \text{ تومان/کیلو} \] ۲. حالا می‌خواهیم قیمت ۵/۸ کیلو آلبالو را محاسبه کنیم. برای این کار باید قیمت هر کیلو (که ۴۰۰۰ تومان است) را در مقدار آلبالو (۵/۸ کیلو) ضرب کنیم: \[ \text{قیمت 5/8 کیلو آلبالو} = 4000 \text{ تومان/کیلو} \times \frac{5}{8} \text{ کیلو} \] ۳. محاسبه: \[ = 4000 \times 0.625 = 2500 \text{ تومان} \] پس رها باید ۲۵۰۰ تومان به فروشنده بدهد.

جواب معرکه

Anya

دین و زندگی دوازدهم انسانی

رها ۵/۸ آلبالو خریده، یعنی ۵۰ درصد و نیم دیگر. اگر قیمت ۱٠ کیلو آلبالو ۴۰۰٠٠ تومان باشد، قیمت ۵/۸ آن می‌شود: ۴۰۰٠٠ تومان ÷ ۱٠ = ۴٠٠٠٠ تومان * ۵/۸ = ۲۵۰٠٠ تومان. پس رها باید ۲۵٠٠٠ تومان به فروشنده بدهد. معرکه یادت نره دوست عزیز🤍♥

𝐓𝐀𝐍𝐀𝐙

دین و زندگی دوازدهم انسانی

رها باید ۲۵۰۰۰ به فروشنده بده و ۵/۸ به کسر تبدیل شه معرکه منو یادن نره گلم:)❤

🎀𝓵𝓪𝓭𝔂 ‌‌𝓗𝓪𝔂𝓵𝓮𝔂🎀

دین و زندگی دوازدهم انسانی

قیمت 5/8 کیلو آلبالو=4000 تومان/کیلو×85​ کیلو =4000×0.625=2500 تومان پس رها باید ۲۵۰۰ تومان به فروشنده بدهد.🎀 موفق باشید:)🎀

سوالات مشابه

Ad image

اشتراک رایگان فیلیمومدرسه

ویژه اول تا دوازدهم

دریافت

Ad image

اشتراک رایگان فیلیمومدرسه

ویژه اول تا دوازدهم

دریافت

Ad image

اشتراک رایگان فیلیمومدرسه

ویژه اول تا دوازدهم

دریافت