Fati

ریاضی پنجم. فصل چهارم ریاضی پنجم

قیمت یک کفش که ۸۰۰۰۰بود۶۴۰۰۰خریده این چنددرصدتخفیف داده

جواب ها

برای محاسبه درصد تخفیف، ابتدا باید تخفیف را محاسبه کنیم و سپس آن را بر قیمت اصلی تقسیم کنیم و در 100 ضرب کنیم. قیمت اصلی کفش: 80000 تومان قیمت خرید کفش: 64000 تومان تخفیف = قیمت اصلی - قیمت خرید تخفیف = 80000 - 64000 = 16000 تومان حالا درصد تخفیف را محاسبه می‌کنیم: درصد تخفیف = (تخفیف / قیمت اصلی) × 100 درصد تخفیف = (16000 / 80000) × 100 درصد تخفیف = 0.2 × 100 = 20% بنابراین، تخفیف داده شده 20 درصد است.
ฅ^•ﻌ•^ฅ

ریاضی پنجم

۲۰ درصد تخفیف داده معرکه یادت نره ☘️

سوالات مشابه فصل چهارم ریاضی پنجم

Ad image

20 رو بغل کن!

جمع‌بندی شب امتحان همه پایه‌ها در فیلیمومدرسه

ثبت‌نام کن