پریا برزگر

شیمی یازدهم. فصل 1 شیمی یازدهم

جواب میخام

جواب ها

برای حل این مسئله، باید محاسبه کنیم که چقدر نمک کلرید نقره (AgCl) تشکیل می‌شود. 1. جرم مولی کلرید نقره (AgCl) را حساب کنید: - Ag = 108 g/mol - Cl = 35.5 g/mol - AgCl = 108 + 35.5 = 143.5 g/mol 2. مقدار نقره موجود در ۵۸۰.۷۴ گرم کلرید نقره را محاسبه کنید: - نسبت جرم: \( \frac{\text{جرم نقره}}{\text{جرم کل کلرید نقره}} = \frac{108}{143.5} \) - \( \text{جرم نقره} = \frac{108}{143.5} \times 580.74 \) 3. جمع‌بندی: - با محاسبات انجام شده می‌بینیم که جرم نقره ۴۳۷.۵ گرم است. بنابراین گزینه صحیح گزینه (1) است.

سوالات مشابه فصل 1 شیمی یازدهم

Ad image

20 رو بغل کن!

جمع‌بندی شب امتحان همه پایه‌ها در فیلیمومدرسه

ثبت‌نام کن

Ad image

20 رو بغل کن!

جمع‌بندی شب امتحان همه پایه‌ها در فیلیمومدرسه

ثبت‌نام کن

Ad image

20 رو بغل کن!

جمع‌بندی شب امتحان همه پایه‌ها در فیلیمومدرسه

ثبت‌نام کن