(فشار پیمانه یعنی مقدار فشار گاز منهای فشار هوا که یعن فشار هم سطح خود که pgh ها هست میشه) این قضیه رو در ۲ تا سوال نظر بگیر ، ( ولی حواست باشه تو امتحان فشار هوا رو هم بنویسی و در آخر کم کنی چون ممکنه معلمت قبول نکنه ، ولی اینو من میگم تا بهتر یاد بگیری)
سوال اول:
پس در اینجا یه pgh داریم که 5cm Hg می باشد
پس جواب میشه 5×136×10=6800Pa
( یکا هارو اول به یکا های SIتبدیل کن ، این اعدادی که نوشتم بر حسب SI شدن)
سوال دوم:
پس در اینجا 2 تا pgh داریم که 20cm Hg میشه و ۴۰cm H2O داریم ( باید جمع شون کرد)
پس جواب میشه 27200Pa+4000Pa=31200Pa=31/2KPa