امیرعلی حسینی

ریاضی چهارم. فصل چهارم ریاضی چهارم

لطفاایناجواب بدیدممنون

جواب ها

برای حل این مسئله، ابتدا قیمت یک شکلات را پیدا می‌کنیم. اگر با ۷۲ تومان می‌توانیم ۹ تا شکلات بخریم، قیمت یکی شکلات برابر است با: \[ \text{قیمت یک شکلات} = \frac{۷۲}{۹} = ۸ \] پس قیمت هر شکلات ۸ تومان است. حالا می‌خواهیم بدانیم با ۴۰ تومان چند شکلات می‌توان خرید: \[ \text{تعداد شکلات با ۴۰ تومان} = \frac{۴۰}{۸} = ۵ \] بنابراین، با ۴۰ تومان می‌توان ۵ تا شکلات خرید.
$$ 72 /div 9=8 // // 40 /div 8=5 // $$
پارسا

ریاضی چهارم

۹÷۷=۸ ۴۰÷۸=۵ ۵ شکلات

سوالات مشابه فصل چهارم ریاضی چهارم

حسین

فصل چهارم ریاضی چهارم

Ad image

جمع‌بندی شب امتحان فیلیمومدرسه

ویژه اول تا دوازدهم

ثبت نام